th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri - Özel Haber - Girişimci Fikir
Loading...

Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri – Özel Haber

Okuyucularımıza tavsiyemiz aşağıdaki iş fikirlerine yatırım yapmadan önce piyasayı ve işi yapacağınız bölgedeki potansiyeli araştırmanız gerekli. Ayrıca bu tarz işlerin kurulum aşamasında mutlaka işi yapan girişimcilerden iş ile ilgili tecrübelerini dinlemenizi öneririm.

1- Pony atları kiralama

Pony atları omuz yüksekliği 150 cm kadar olan küçük atlardır. İstanbul Viaport’ta bir örneği bulunan bu iş fikrinde çocuklar atlara bindirelerek kısa bir parkur içerisinde 5-10 dakika arasında tur atıyorlar. 10-15 Tl gibi fiyatlar ile kısa turlar yapılan bu iş modelinde atların bakımları ve dinlenmesi gibi özellikleri bilmeniz gerekiyor. İşi bilen birilerinden yardım almak Pony at kiralama işinde size büyük fayda sağlayacaktır. Fazla bir yatırımı olmamasına rağmen işlek bir yerde yüksek kira oranları ile karşılaşmanız mümkün. İşin güzel tarafı ise çocukların bu atları çok sevmesi. İyi bir tesis aylık 30-50.000 Tl arasında kazanç sağlayabilir.

Pony

2-Paintball sahası

Paintball veya Boyatopu son 20 yıldır oynanan, oyuncuların rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş küçük jelatin veya plastikten toplardan oluşan mermiler kullanan silahlarla belli bir parkur içinde oynanan bir takım ve strateji sporu. Paintball ilk yatırımı 10 bin ile 60 bin tl arası değişiyor. Pazarlama ve reklama ağırlık verdiğiniz zaman iyi gelir getirebilecek bir iş fikri. Takımlar halinde oynanması ise kazancın yüksek olmasına sebep oluyor. Paintball’da bir kişi 10 tl – 40 tl arası fiyatlar ödüyor ve her ilave mermi aldığında tekrar ücret ödüyor.Takımlar ise 5’er ya da 6’şar kişilik olabiliyor.

Paintball

3-Karting işletmeciliği

Go-Kart veya kart ismi verilen çok küçük, benzin-hava soğutmalı, arkadan motorlu, dört tekerlekli minyatür araçlarla yapılan bir iş modelidir. Bu iş fikride ülkemizde uzun zamandır yapılan bir iş modeli. Sezonluk getirisi yüksek olan bu işin yatırım miktarlarıda pistten dolayı yüksek. Ama pist işini yer kiralama ilede ucuza getirebilirsiniz. Araç fiyatları ikinci ellerde 1500-2500 tl sıfırlarda ise 6.000- 10.000 tl arasıdır. iyi bir yerde bu iş yapılırsa günde ortalama 2000 tl’yi rahatlıkla geçebilirsiniz. Değişkenlik göstergesede işletme şekli Go-kartlarla tur attırma şeklinde .Kısaca piste göre 3 tur 10 tl gibi.Verdiğimiz fiyat çok ufak bir pisti olan ve 3 arabalı bir işletmeye aittir. Bu işletmeniz yerine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterecektir.

Karting

4-Atv kiralama

Atv (All Terrain Vehicle) iki ve dört çekerli, küçük arazi aracı demek. Atv kiralama ise bu araçların belirli bir parkur veya alan dahilinde ücretli olarak tur attırılması olayı. Arazinin her türlüsüne uyumlu olan bu araçlar için illaki özel pist gerekmiyor. Bu işin diğerlerinden farkı firma çalışanlarına da toplu olarak kiralanması yani tam bir hafta sonu aktivitesi diyebiliriz. Bireysel kiralamalarda iş yeterince iyi işliyor. Atvleri kullanmak oldukça basit ve zevkli olduğundan her yaştan kesime hitap edebiliyorsunuz. Atv fiyatları ise ikinci eller 1.500 tl den başlıyor Sıfırları ise 3.500 tl’den 25.000 tl’ye kadar mevcut.

Atv kiralama

5- Trambolin işletmeciliği

Trambolin
Trambolin, içinde zıplanılan bir eğlence ve spor aleti. Genelde çocukların yoğun olduğu bölgelerde kuruluyor ve 5 dakikası 1.5 veya 2 tl olarak ücretlendiriliyor. Kuruluş aşamasındaki masraftan hariç olarak Trambolini kuracağınız alanada kira veriyorsunuz. Bu alanları belediyelerden veya özel işletmelerden kiralayabilirsiniz. Piyasayı araştırdığınızda bir çok farklı modeli olan bu trambolinlerin genelde 6’lı ve 8’lisi çok kullanılıyor. Unutmadan Trambolinlerin taşınabilir olanlarıda mevcut. Trambolin fiyatları ise piyasada 10.000 tl ile 20.000 tl aralığında değişiyor.

6-Mini Golf Sahası işletmeciliği

Mini golf sahası 7’den 70’e herkesin, hem açık hem kapalı alanlarda oynayabileceği spor dallarından biri. Yaz aylarında istediğiniz mekana kurabileceğiniz bu golf sahaları ile yeni bir iş imkanı oluşturabilirsiniz. Son yıllarda girişimcilerin ilgisini kazanan bu iş fikrinde yatırım 6 ila 30.000 tl arası değişiyor. Aylık ortalama 10.000 lira kazandıran bu iş fikri için minigolf35.com adlı siteden daha çok bilgi almanız mümkün.

Mini Golf Sahası

7-Prefabrik yüzme havuzu

Prefabrik yüzme havuzu işletmeniz için yerinizin olması en mantıklısı. Havuz maliyetlerine bir örnek verecek olursak 7.5 x 15 mt (122.5 m2) ebatlarında ve 1.4 mt su derinliğinde bir havuz (hafriyat ve çevre güneşlenme terası beton ve kaplaması hariç) 70.000 tl aralığındadır.Bu fiyatlar içinde havuz aydınlatmaları,tüm tesisatlar ,havuz aksesuarları,havuz gövdesi panel kurumları,havuz içi liner kaplaması ve gerekli beton işleri dahildir. Biz bu bilgiyi evdose.com’da bulduk siz bu tarz havuz yapan firmalarla birebir görüşerek fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Havuz işletmeciliğinde konumlandırma ve reklama dikkat ederseniz bir sezonda yatırımınızı geri kazanabilirsiniz. Havuza giriş fiyatları ortalama 10 tl’den başlıyor.İşi yapacağınız semtin durumuna görede fiyatlar artabiliyor.

Prefabrik havuz sistemleri

8- Rodeo Simülatörü

Rodeo simülatörü dikkat çeken ve pahalı makinelerden birisi. Rodeo simülatörlerinin fiyatları 10 bin lira ile 25 bin lira arasında değişiyor. İster başında durarak kiralayın isterseniz jetonlu hale getirin isterseniz de makinede 2 dakika durana hediye verin ve daha cazip hale getirin. Her türlü çabuk para kazanabileceğiniz sistemlerden birisi. İyi bir konumlandırma ile bu işte orta yaşıda hedef kitlenize ekleyebilirsiniz.

Rodeo Simülatörü

9-Şişme oyun parkları

Şişme oyun parkları

Şişme oyun parkları son yıllarda sık gördüğümüz girişimcilik modellerinden biri bunların fiyatlarıda 8.000-15.000 tl arası. İşletmeciye iyi kazandıran bir iş modeli olan şişme parklarda çocuklara hitap ediyor. Kiralama imkanıda bulunan bu parklarıda özel işletmelerden veya belediyelerden yer kiralayarak işletebilirsiniz. İlk masraftan sonra yer kirası haricinde bu iş modelindede pek masrafınız olmuyor.

10- Stand Satışları

Son olarak yaza özel ürünleri satabileceğiniz büfe ve stand örneklerindende kısaca bahsetmek istiyoruz.Bu tarz standlardanda iyi paralar kazanmak mümkün. Stand fikirlerini listeler halinde yazıyoruz

Stand

-Dondurma Standı

-Waffle Standı

-Limonata ve soğuk içecekler satılan büfe veya stand

-Fast food tarzı çabuk hazırlanan yiyecekler

-Haşama, Mayo, bikini ve terlik standı

-Plaj malzemeleri satışı ve kiralaması

-Takı malzemeleri, güneş gözlüğü ve güneşten koruyucu ürünler satabileceğiniz bir büfe veya stand

-Sadece kuruyemiş satılabilecek stand

-Açık büfe kahvaltı malzemeleri

-Mangal malzemeleri ve mangal kömürü satılabilecek bir stand

-Küp buz satışı

-Külahta ve çubukta patates

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın