th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Uyurken Para Kazanmanın Yolları - Girişimci Fikir
Loading...

Uyurken Para Kazanmanın Yolları

Pasif Gelir ile Para Kazanmak

Pasif gelir, başta bir çalışma yapıp daha sonra bu çalışmanın ekmeğini efor harcamadan yemektir. Bu kazanç türü, internetin yaygınlaşması ile daha kolay hale gelmiştir; çünkü siz uyurken bile yaptığınız çalışmalar hedef kitleye ulaşabilir ve size gelir sağlayabilir. Sayısız yöntemi olan pasif gelir ile para kazanmanın yalnızca birkaç örneğini yazımızda bulabilirsiniz.

BLOG YAZMAKGünümüzde oldukça popüler olan blog yazarlığının size çalışmıyorken bile para getireceğiniz biliyor muydunuz? Domain adı alıp hemen başlayabileceğiniz bir blog oluşturmak çok kolay ve ucuz. Herhangi bir konuda blog yazabilirsiniz, önemli olan içeriklerin kalitesi ve ilgi çekiciliğidir. Blogunuzu açtıktan sonra eğer harika içerikler üretmeyi başarabilirseniz takipçi sayınız gün geçtikçe artacak. Yeterli takip sayısına ve popülerliğe ulaştıktan sonra birkaç yolla blogunuzdan kar elde edebilirsiniz. Mesela içeriğinizle alakalı bir ürünün ya da hizmetin tanıtımını yapan postlar sayesinde bu markalara influencer pazarlaması yapabilirsiniz. Markaya vermiş olduğunuz linke her bir tıklamada komisyon kazanırsınız. Eğer kaliteli bir blog sayfanız varsa sitenize reklam almaya da başlayabilirsiniz. Öncelikle düşük bütçeli reklamlardan kar elde etseniz de bu zamanla büyüyecektir. Diğer bir yol ise sponsor bulmaktır. Nasıl mı? Örneğin sponsorunuzun logosunu ücret karşılığı kalıcı olarak footer’ınıza koyabilirsiniz.

İNTERNETTEN ÜRÜN SATMAKEski ya da kullanmadığınız eşyaları satmak için birçok site hatta mobil uygulama bulunmaktadır. Bu platformlara satmak istediğinizi ürünün fotoğrafını ve fiyatını girerek alıcıların sizi bulmasını bekleyebilirsiniz. Hiçbir çaba sarf etmeden ürünü satıp bundan kar elde edebilirsiniz. Bir adım daha ileri gitmek isterseniz kendi e-ticaret sitenizi oluşturup satış işlemlerini burada yapabilirsiniz.

TELİF HAKKI İLE KAZANMAKEğer güzel bir sesiniz varsa, yetenekli bir tasarımcı ya da fotoğrafçıysanız, iyi bir oyuncuysanız, kitap ya da senaryo yazıyorsanız yarattığınız eserlerden telif hakkı ile daha sonra da para kazanabilirsiniz. Telif hakkı denince genelde insanlar çok büyük sanat eserleri için uygulandığını düşünürler. Halbuki YouTube’a koyacağınız şarkınızı kullanmak isteyen insanlardan da telif hakkı ücreti talep edebilirsiniz. Böylelikle yeteneğiniz sayesinde kısa sürelik bir uğraşınızdan uzun bir dönem boyunca kar elde edebilirsiniz.

İNTERNETTEN BİLGİ SATMAK

para kazanmanın yolları

Eğer belli bir konuda bilgi sahibiyseniz insanlara bu konu hakkında online bilgi sağlayarak para kazanmanız mümkündür. E-kitapla ya da video yoluyla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Hem bilgi birikimi hem de uzun bir çalışma istese de süreç bittikten sonra arkanıza yaslanırken para kazanıyor olacaksınız.

ODA VEYA EŞYA KİRALAMAK

uyurken para kazanmanın yolları


AirBnB gibi var olan siteleri kullanarak evinizi ya da evinizin bir odasını kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Kullanmadığını odanızı ya da tatile çıkmadıkça gitmediğiniz yazlığınızı bu şekilde kiralayarak aslında hiçbir efor sarf etmeden gelir sağlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın