th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Türkiye'nin İnovasyon - Dijital Platformlardaki Durumu Ve Gelişimi - Girişimci Fikir
Loading...

Türkiye’nin İnovasyon – Dijital Platformlardaki Durumu Ve Gelişimi

Türkiye geleceğe profesyonel bir alt yapı ile hazırlanmaya çalışıyor. Bunun için profesyonel Ar-ge merkezleri kuruyor ve eğitimli bireylerin yetişmesine de olanak sağlıyor. Türkiye’de inovasyon çalışmalarında başarı sağlayabilmek için teknolojik yatırımlara da hız vermeye başlamıştır. Özellikte teknoloji alanında yapacağı yatırımlar sayesinde büyüme hızında da artış yaşanacak gibi görünmektedir. Dijital platformlarda yapılan yatırımlarda bunun bir göstergesidir. Yerli arama motorunun test çalışmalarına başlaması dijital alanda başarıyı göstermektedir.

Türkiye’nin Dijital Platformdaki Gelişimi

Dijital alanlarda gelişmek hem yerli iç piyasa hem de dış piyasa açısından büyük bir öneme sahiptir. Türkiye son dönemlerde bu konuda ciddi yatırımlar yapmaya başlamış olup, Tübitak kapsamı içerisinde geliştirilen projeler ile geleceğe yatırım yapmaya başlamıştır. İnovasyon çalışmalarında genç beyinlerin yer bulması da büyük bir önem taşımaktadır. Teknolojik gelişmelere açık olan Türkiye dijital anlamda firmaların tüm vergi işlemlerini yapabilmesi için bir özel yazılım oluşturdu. Bu sayede operasyon yükünden de kurtularak işlemlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağladı.

Yeni Pazar Kapıları Açılacak

Yapılan inovasyon çalışmaları yeni bir pazarında da ortaya çıkmasına olanak sağlayacaktır. Dijital alanlara yapılan yatırımlar sayesinde yeni iş kolları meydana gelecek ve bunun arka yapısında uzman bireylere ihtiyaç duyulacaktır. Türkiye teknolojik alanda genç beyinlerden yararlanmayı da hedeflemektedir. Bu sayede geleceğe daha profesyonel bir şekilde giriş yapabilecektir.

Türkiye’de yer alan üniversiteler yaptıkları arge çalışmaları ile dünya ülkeleri arasında 40. Sırada yer alıyor. Bilişim alt yapısı açısından ele alındığında ise ülkeler sıralamasında 26 sırada yer buluyor. Marka başvurusu açısından ele alındığında ise Türkiye hızlı bir yükselişe geçtiği görünmektedir. 141 ülke arasında 5. Sırda yer alarak bu alanda kaliteli bir inovasyona imza atmıştır.

Gelecek Vaad Ediyor

Türkiye de yapılan inovosyon çalışmaları gelecek için umut vaad ediyor. Özellikle bilişim alanında geliştirilen özel çalışmalar bunun göstergesi niteliğini de taşıyor. İş ve örgüt sistemlerinin bilişim alanına aktarılmasında oldukça kaliteli bir sonuç gösteren Türkiye bu hızına giderek devam edecektir.

dijital inovasyon ile ilgili görsel sonucu

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

  • keyifle.net 4 ay ago Reply

    ülkemizin aslında uzun yıllardır gelişmiş teknolojilerin üretimde ve sanayileşmede kullanımı, inovasyon, uluslararası pazarlama konularında çalışmaları mevcut . bununla birlikte, ar-ge, proje çalışmaları vb işleri ile ilgili de hemen hemen her kurumunu seferber etmiş durumda.

Cevap bırakın