th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı - Girişimci Fikir
Loading...

Türkiye’nin En Başarılı 10 Startup’ı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu ve Endeavor Türkiye’nin birlikte çalıştığı, Bizz Consulting tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin en başarılı 100 StartUp’ı belirlendi.

startup ile ilgili görsel sonucu
 En başarılı 10  StartUp

1- BiTaksi

2- Paraşüt

3- Onedio

4- Getir

5- Ingenious

6- Iyzico

7- Blesh

8- Peak Games

9- Zeplin

10- Visionteractive

StartUp ekosisteminin 58 önemli isminin oylarıyla seçilen Türkiye’nin en başarılı girişimleri, törende açıklandı.         1.’lik ve 4.’lük ödüllerini Pegasus Yönetim Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’dan alan Nazım Salur, konuşmasında BiTaksi ve Getir gibi uygulamaların cep telefonlarını hayatın uzaktan kumandası haline getirdiğini vurguladı.                                                                    Nazım Salur konuşmasında ayrıca şunları söyledi: “BiTaksi uygulaması ile yaklaşık 15 dakika süren ve tanımsız olan sürücü-yolcu ilişkisini tanımlı hale getirerek güven ortamı oluşturan bir platform kurduk. Taksi yolculuklarında nakit haricinde kredi kartı ve farklı dijital ödeme seçenekleri sunduk. Getir’i ise BiTaksi’nin mevcut başarısının verdiği cesaretle ve yüzlerce temel ihtiyaç maddesini tüketicilere çok hızlı götürebileceğimiz fikriyle Temmuz ayında hizmete açtık. Altı ayda hızlı büyüyerek tüketicilerin önce cep telefonuna sonra kalbine girdik. Her iki girişimimizin aldığı bu ödüller hayata uzanan mobil uygulamaların hızlıca benimsendiğinin ve sevildiğinin bir göstergesidir.

startup ile ilgili görsel sonucu
Özellikle Facebook, Twitter gibi siteler, kurulduktan sadece birkaç sene sonra milyar dolar değerine erişmelerinden dolayı start-up’lar dünyanın her yerinde önem verilen girişimler olmaya başladı. Kolay mı, iyi bir fikriniz varsa bir yıl bile geçmeden milyar dolarınız olabilir ve bunu 20’li yaşlarınızda bile başarabilirsiniz.Öyle ki tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de start-up pazarları var. Melek yatırımcılar, gelecek potansiyeli gördükleri start-up şirketlere belli bir hisse karşılığında para yatırıyor. Özellikle ABD’de melek yatırımcılar potansiyel gördükleri bir şirkete yatırım yapmak için sıraya giriyor.

Bunları da beğenebilirsin

Yorumlar (4)

 • Halil Gönül 11 ay ago Reply

  Merhaba Uğur Bey, siteniz oldukça güzel, yorumların açık olması iletişim açısından daha da güzel. Bilgiler oldukça doyurucu. Eminim kısa sürede ses getirecektir. Teknik konuları işliyorsunuz bu sitede. Ayrıca reklamlarla fazla boğulmamış olması da izleyici açısından yazılara yoğunlaşmayı sağlayacaktır. Kolaylıklar ve başarılar dilerim. Hoşça kalın.

  Uğur Ağırgöl 11 ay ago Reply

  Teşekkürler Halil bey Öner’i fikirlerinizi dikkate alacağım

  Uğur Ağırgöl 9 ay ago Reply

  teşekkürler halil bey ilginize sizin sitenizde çok başarılı yazılarla dolu iyi günler dilerim.

  Uğur Ağırgöl 9 ay ago Reply

  teşekkürler halil bey güzel yorumlarınız için sizin sitenizide beğeniyle takip ediyorum.

Cevap bırakın