th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Türkiye'deki girişimcilik düzeyi ve gelişimi - Girişimci Fikir
Loading...

Türkiye’deki girişimcilik düzeyi ve gelişimi

Türkiye’de Girişimci Oranı Neden Düşük Biliyor musunuz?

Hayal ettiğiniz hedeflere ulaşabilmeniz için bazı riskleri almanız gerekir. Bu sayede başarı elde edebilir ve bulunduğunuz alanda fark oluşturabilirsiniz. Ancak ülkemizde girişimcilik ve hayallerin peşinden koşma oranı oldukça düşük seviyelerde yer alıyor. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Aile yapısından gelen çocuğu yetiştirme tarzı, çocuğa risk almamasını tembihliyor. Bu da girişimcilik ruhunun doğmamasına neden oluyor. İyi bir diploma sahibi olmak iyi bir işe sahip olmak mantığı çocuğa yerleştiriliyor. Ancak çocuğun bir şeyleri keşfetmesine girişimde bulunmasına izin verilmiyor. Bu da girişimcilik oranının düşmesine neden oluyor. İyi bir girişimci olmanın yolu araştırma ve risk almadan geçiyor.

İyi Bir Girişimci Olmanın Yolu

Girişimcilik ruhu kariyer açısından da önem taşır. Ayrıca maddi getirisi açısından bakıldığında sizi üst seviyelere taşıyabilir. İyi bir girişimci olmanın kuralı hayallerinizden geçer. Hayallerinize ne kadar bağlı kalırsanız yapacağınız işin kalitesi de o kadar artacaktır.

  • Yapmak istediğiniz işe odaklanın ve araştırmalarda bulunun.
  • Yapacağınız girişimde size maddi destek sağlayacak devlet desteklerini araştırın.
  • Alanında uzman bir kadro kurmaya çalışın.
  • Merak uyandırıcı ve ilgi çekici bir reklam sloganı hazırlayın.

Bu ayrıntılara dikkat ettiğinizde başarı sağlayabilir ve hedefinize kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Atacağınız adımları kararlı ve doğru bir şekilde atarak hedefe yürümelisiniz. Önünüze çıkan engelleri aşmak için gerekli desteği aramalı ve analizlerinizi de buna göre yapmalısınız.

Girişimcilik İçin Alt Yapı Kurulmalı

Türkiye’de girişimci yetişmesi için gerekli alt yapının profesyonel olarak kurulması gerekir. Özellikle genç neslin daha çok araştırma yapmasına ve kendini girişimcilik üzerine yetiştirilmesine olanak sağlanmalıdır. Avrupa girişimcilik alanında Türkiye’den önde hareket etmektedir. Çünkü öğrencilere araştırma ve sevdiği işi yapma fırsatı tanınmaktadır. Buda kişinin kendini bulabileceği işe yönelmesine olanak sağlamakta ve başarı oranını arttırmaktadır.

Devletin girişimcilik konusunda sağladığı maddi destekler bulunmaktadır. Bu desteklere ulaşmadan önce projenizi profesyonel olarak hazırlamalı ve her ayrıntıya gereken özeni göstermelisiniz. Bu sayede başarı kendiliğinden gelecektir. Girişimcilik ruhunuzu ortaya çıkarmak için araştırma yapmaktan ve yenilikçi bir düşünce içinde olmaktan çekinmeyin.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın