th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> SOSYAL MEDYADAN PARA KAZANMA TÜYOLARI - Girişimci Fikir
Loading...

SOSYAL MEDYADAN PARA KAZANMA TÜYOLARI

sosyal medyadan para kazanma yolları ile ilgili görsel sonucu

Sosyal medya dünyada milyonlarca insanın hayatının ayrılmaz bir parçası. Hele akıllı telefonunuz varsa, tüm günü sosyal medya başında geçirmeniz işten bile değil.

Ama belki sosyal medya kedinizin fotoğrafı, yılbaşı kutlamasının en neşeli anı veya beğendiğiniz yazıyı paylaşma ortamı olmanın ötesinde para da kazanabileceğiniz bir olanaklar dünyasıdır, kim bilir?

Twitter’ı haber takip etmek için, Instagram’ı da fotoğrafçı olamamanın tesellisi niyetine kullanan benim gibilerin bilmediği bir dünya…

Aklınıza hemen şirketlerin Facebook’un bir kenarına verdiği veya Twitter’da önünüze çıkıveren sponsorlu reklamlar gelmesin. Çünkü bahsettiğim, sosyal medya kullanıcılarının bizler farkına varmadan reklam yapıp, bundan para kazanması.

çerisinde milyarlarca insanı barındıran sosyal medya siteleri ile çok fazla para kazanabilirsiniz. O siteleri bir pazar olarak görebilirsiniz. Üzerinden para kazanabileceğiniz milyonlarca potansiyel müşteri… Kulağa güzel geliyor değil mi? kimin gelmez ki 🙂 Sosyal medya ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle yönteminizi belirlemeniz gerekmektedir. 

Twitter

Twitter en aktif sosyal ağdır. Eğer Twitter’da pazarlayacağınız ürünle ilgili takipçiler edinirseniz paralarınızı saymaya başlayabilirsiniz. Örneğin bir zayıflama ürünü sattığınızı varsayalım. Twitter’da zayıflamayı isteyen kişileri bulursanız ve bu kişilerin sizi takip etmesini sağlarsanız para kazanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için size tavsiyem öncelikle takipçi arttırma sitelerinden takipçi edinmeniz. Ardından da ürününüzü pazarladığınız tweetlerinizi rt sitelerinden retweet yaptırmanız. Bu iki yöntem sayesinde günde binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca blogunuza da bu yöntemlerle ziyaretçi çekerek blogunuz üzerinden de kazanç sağlayabilirsiniz.

Facebook

Tartışmasız dünyanın en kullanışlı sosyal ağı olan Facebook’tur. Facebook, kullanıcılarına sayfa açma, grup açma, video ve fotoğraf ekleme gibi sayısız imkanı sunmaktadır. Sizin yapmanız gereken şey ise pazarladığınız ürünü Facebook üzerinden tanıtmaktır. Pazarladığınız ürün ile ilgilenen bir kitle oluşturun ve pazarladığınız ürünü onlara satın. İşe sayfa veya grup açarak başlayabilirsiniz. Kitlenizi genişlettikçe satış yapma şansınız daha da fazla artacaktır. Ancak şunu unutmayın muhattabınız satış yaptığınız ürünle ilgili olan kişiler olmalı. Genel bir kitleye ürününüzü satmaya çalışırsanız başarısız olursunuz. Vücut geliştirme ile ilgili ürün pazarlıyorsanız vücut geliştirme sayfası veya grubu kurun ya da hali hazırda olan bu tür sayfalara reklam verin ya da o sayfaların gönderilerinde pazarladığınız ürünü tanıtın. Eğer kitle olarak bir hedefiniz olmazsa başarılı olamazsınız.

YouTube

En etkili sosyal medya sitesini en sona sakladım. YouTube’dan bahsediyorum. Şu an biraz şaşırmış olabilirsiniz ve YouTube’un nasıl Facebook ve Twitter’dan daha etkili olabileceğine hayret etmiş olabilirsiniz. YouTube videoları Google’da üst sıralara daha kolay çıkar ve aradan 2 yıl geçmiş olsa bile ziyaretçi çeker. Bu yüzden YouTube videoları ile para kazanmak daha etkili ve daha kolaydır. Özellikle Clickbank ürünlerini pazarlarken YouTube, eşi benzeri olmayan bir değere sahiptir. Pazarladığınız ürün ile ilgili bir video bulun ve bunu YouTube’a yükleyin. Açıklama kısmına da küçük bir açıklamayla birlikte satış ortaklığı linkinizi yerleştirin. Ne kadar çok video yüklerseniz satış yapma şansınız o kadar artar. Ben boy uzatma ile ilgili bir ürünü bu şekilde satmıştım. Size de bu yöntemi tavsiye ederim.

Önemli notlar

Sosyal medya ile para kazanmak için sosyal medyayı kullanırken her zaman hedef kitleye yoğunlaşmaya özen gösterin. Çünkü ürününüzle ilgili hedef kitle dışındaki kişilere ürünü pazarlamaya çalışırsanız başarısız olursunuz. Zayıf insana zayıflama ürünü satılmaz ama kilolu insana satılır. Eğer zayıflama ürünü pazarlıyorsanız kilolu kişileri bulmalısınız. Yani demek istediğim şey ürününüzle ilgili bir kitleye odaklanın ve bu şekilde satış ortaklığından para kazanmaya çalışın. Aksi takdirde yaptıklarınız büyük ihtimalle boşa gidecektir. Sosyal medya ile para kazanmak gözünüze kolay ya da zor görünebilir. Siz nasıl düşünüyorsanız öyledir aslında. Kolay diyorsanız evet kolaydır ama zor diyorsanız da zordur…

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın