Kutu Aboneliği Sistemiyle Çalışan Girişim: KutuAbonelik

Kasım 2016’da yapılan pazar araştırması ve değerlendirmeler sonucu proje aşaması sonuçlandırılan ve Mart 2017 döneminde faaliyete başlayan  KutuAbonelik, çalışan insanların gün içerisinde yoğunlukları ve hayatlarındaki rutin ürünlerin temini konusundaki alışveriş sorunları nedeniyle ortaya çıkan bir girişim.

Kutu Abonelik ile müşterileriniz bir kez alışveriş yaptıklarında, sonrası belirlenen dönemler için tekrar sipariş verme zorunluluğu olmadan kendi içerisinde dönemsel yenilenen siparişlerin sonucu oluşan bir satış modelini içeriyor. Kutu Abonelik e-ticaret çözümü ile müşterileriniz bir kez sipariş sonrası tekrar tekrar sipariş vermek zorunda kalmadan ürünlerine dönemlik bazda ulaşabiliyor. Öncesinde platformun sağladığı ek özellikler ile kullanıcıya bildirim sağlanıyor. Böylelikle siparişlerini anlık kontrol edebiliyor ve detaylarına ulaşabiliyor.

kutuabonelik, eticaret, kutu abonelik

Sürekli yukarıya doğru artış gösteren internet kullanımı, insanların iş ve sosyal hayat yoğunluğu sonucu 2018 dönemi ile birlikte “Abonelikli E-ticaret Platformlarının” artış göstereceğini, hatta butik mağazaların dahi abonelikli e-ticaret ile sektörde yer edineceğini gösteriyor. Kutu Abonelik,  Birchbox, Dollar Shave Club gibi yatırım almış ve büyüme gösteren örneklemeler ile yine yurt dışı pazarındaki yerini almak ve globalde hizmet sağlayabilmek için kısa süre içerisinde www.bxsub.com platformları üzerinden yurt dışı pazarına destek sağlamayı planlıyor.

KutuAbonelik, pazarda etkin rol alabilmek, rakiplerinden sıyrılabilmek ve genç e-ticaret girişimcilerine destek olabilmek için fiyat politikasını oldukça basit tutmaya çalışmış. Bir e-ticaret platformu sahibi olmak isteyen genç bir girişimci yada butik mağaza başlangıç aşaması için küçük hesaplamalar ile 4-9 Bin TL arası bir bütçe ayırmış olması gerekiyor ve sonrasında projenin satış yapmaması, kısa süre sonra pasife alınması gibi durumlar da söz konusu. KutuAbonelik bu açıdan müşterilerine kurulum ücreti olmadan aylık bazda ödeme sağlayabilecekleri ve diledikleri zaman sonlandırabilecekleri bir ödeme modeli sunuyor. Böylelikle minimum miktar ile ve kısa süre içerisinde satışa başlayabiliyorlar.

kutuabonelik, eticaret, kutu abonelik

“Abonelikli E-ticaret” ayın belirli dönemlerinde iş yükü oluşturduğu için (ürün tedarik, kargolama, kargo-sipariş takibi) eleman istihdamı konusunda da maliyetlerini minimuma indirebilmeleri açısından Destek Merkezi için sanal santral, muhasebe için Paraşüt desteği, kargo takibi için kargo şirketlerine entegrasyon modülü gibi iş süreçlerini kısaltabilecek ürünleri de ek ve ücretsiz olarak sağlıyor. Sipariş ödemeleri konusunda da müşterilerini diledikleri ödeme merkezi (İyzico, Payu, iPara) üzerinden KutuAbonelik’e bağlılıkları bulunmadan tahsil etme imkanı sunuyor.

Uğur Ağırgöl hakkında 96 makale
Blogger, Girişimcilik, İnovasyon, Ar-Ge Proje Geliştirme, Kişisel Gelişim, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Marka - CRM Oluşturma, Organik Tarım, E-Ticaret, Denetim - Gizli Müşteri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*