th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden - Girişimci Fikir
Loading...

Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden

Kendi işinizi kurmak istiyor musunuz işte size iş kurmak için 50 neden. Bazı insanlar girişimcilik hayallerinin belirli bir süre sonra söndüğünü belirtiyorlar. Biz de bu sebeple sizler için, kendi işinizi kurmak için 50 sebebi araştırdık.

iş kurmak

iş kurmak

Girişimciliği hedef edinmiş kişiler haricinde, girişimcilik ürkütücü ve stresli bir işmiş gibi görünür. Açıkçası bunda doğruluk payı olsa da ne yapacağını bilen insanlar için çok ta büyük bir problem yoktur. Özellikle kendi işini kurmanın getireceği avantajları iyi kullanmak gerekiyor. Peki bunlar nelerdir ? İşte size kendi işinizi kurmanın avantajları.

1. Esneklik: Kendi istediğiniz saatlerde çalışabilirsiniz.

2. Daha fazla boş vakit: Aileniz ve sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Ancak tabiki bu duruma gelmek için belirli düzenleri kurmuş ve işinizi belirli bir noktaya getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde başarısız olma ihtimaliniz de oldukça büyük. Başarılı bir işletme olana kadar boş vakit elde etmeyi aklınıza getirmeyin.

3. Sizin kurallarınız: Kuralları siz koyar ve uygularsınız.

4. Bitiş düdüğü: İşin tamamlanma süresini siz belirler buna göre çalışır, esnetebilir ve değiştirebilirsiniz.

5. İstediğiniz gibi pazarlama: Satışlarınızı ya da hizmetinizi istediğiniz ortamda istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Online, yüzyüze, yurtiçi ya da yurtdışı. Buna siz karar vereceksiniz.

6. Hoşunuza giden ortamı oluşturabilirsiniz: Ofisin ya da mağazanın ortamı, görünüşü ve düzeni tamamen sizin istediğiniz gibi olacaktır. Bu sayede kendinizi daha rahat ve verimli hissettiğiniz bir ortamda çalışabilirsiniz.

7. Tutkularınızı takip edin: Sizi mutlu eden ne ise onu yaparsınız. Sevmediğiniz ve hoşlanmadığınız işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

8. İçinde bulunma: Firmanızın başlangıcından bulunduğu konuma kadar herşeyini bilecek ve bu tecrübeler sayesinde daha doğru hareket edebileceksiniz.

9. Yeni insanlarla tanışma fırsatı: Bir işletmenin başındaysanız, .alışanlar, müşteriler, iş ortakları, servis sağlayıclar, malzeme satıcıları gibi bir çok kesimden belki de yüzlerce yeni insanla tanışacaksınız.

10. Kendi takımınızı kurun: İş ekibinizde kimlerin olacağına ve olmayacağına siz karar verecek, istemediğiniz insalarla çalışmak durumunda kalmayacaksınız.

11. İş imkanı: Yarattığınız iş imkanları sayesinde ekonomiye destek vereceksiniz.

12. İnsanlara yardım: Ürettiğiniz ürün ya da hizmetlerle insanların hayatlarını güzelleştireceksiniz.

13. Bir uzman olun: Bulunduğunuz endüstri hakkında ilk elden bilgi sahibi olacak ve bu konuda tecrübe kazanacaksınız.

14. Kendine güven: Riski kendiniz alacak ve bu risk sayesinde kazanılan ödüllere siz sahip olacaksınız.

15. Daha fazla kazan: Eğer zam istiyorsanız, bunu kendi kendinize verebilirsiniz.

16. Ekonomik özgürlük: Ödemelerinizi kendiniz yapacaksınız ve başka birine ihtiyaç duymayacaksınız.

17. Vergi avantajları: Şirketiniz adına yaptığınız harcamalar vergiden düşülecek ve vergi avantajından yararlanacaksınız.

18. Her gün yeni bir mücadele: Zihninizi ve işletmenizi geliştirmek için her gün yeni bir macera başlayacak.

19. Yeni fikirler edinmek: Tanıdığınız insanlar, çalıştığınız insanlar ve gün içinde iletişim kurduğunuz tüm insanlar yeni ufukların açılması için size yardımcı olacaktır. Hem de çoğu zaman siz farketmeden.

20. Yeni sahalar keşfedin: Endüstriye derinlemesine nüfuz ederek yeni pazarlar ve ekonomik fırsatlar keşfedebilirsiniz.

21. Bir değer oluşturun: Kendi işinize ait bir değer bir marka oluşturarak bunun gururunu yaşayın.

22. Müşteri ilişkileri: Gerçek ve kişisel ilişkiler kurarak işinizi daha da geliştirin.

23. Sıkıcı işlerden kaçınma: Gerektiğinde yapmak istemediğiniz işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

24. Çalışmayı bırakabilirsiniz: İstediğiniz zaman çalışmayı bırakıp dinlenebilir, kendinizi, veriminizin daha yüksek olduğu anlara saklayabilirsiniz.

25. Güç yetkisi: Fiziki, zihinsel ve finansal gücünüzü istediğiniz olaylara kanalize edebilir bu konuda ortaya bir şeyler koyabilirsiniz.

26. Çevreye uyum: Aktif olarak çevreyle iletişim kurabilir ve bölgede adınızı duyurabilirsiniz.

27. Endüstriyi geliştirme: Bulunduğunuz endüstri koluna, yaptığınız yenilikler ve fikirler ile katkıda bulunabilirsiniz.

28. Eğitici kişiler: İşinizde tecrübeli ve daha önce piyasada bulunmuş kişilerle iletişime geçebilir, tavsiyeler alabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

29. Eğitici olun: Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi umut vadeden kişilere aktarıp onları eğitebilirsiniz.

30. Yeni yetenekler edinin: Yeni departmanlar kurabilir ve işinizi daha da geliştirebilirsiniz.

31. Yeni derslere ve seminerlere katılın: Sürekli olarak bilgi ve yeteneklerinizi canlı tutmak hatta geliştirmek için derslere ve seminerlere katılabilirsiniz.

32. Büyük bir ofis sahibi olun: Eğer çalıştığınız ortamın büyük ve gösterişli olmasını istiyorsanız tek yapmanız bunu gidip almaktır.

33. Heryerden çalışabilme: Evden ya da bir ofisten istediğiniz gibi çalışma imkanınız var.

34. Yeni iş kolları: Eğer işinizi başarıya ulaştırmış ve belirli bir yere getirmişseniz, yeni bir maceraya atılıp farklı bir işe koyulma imkanınız her zaman bulunuyor.

35. Girişimcilik tecrübesi: Girişimcilik tecrübesi sizi neredeyse her konuda daha tecrübeli bir insan yapacaktır. Çalışacağınız pozisyon ne olursa olsun bu konuda bilgi sahibi olacaksınız.

36. Tanınmak: İnsanlar tarafından tanınacak, anımsanacak ve ismi bilinen biri olacaksınız.

37. İşlerin yapılma süresi: Neyin ne sürede yapılacağına siz karar vereceksiniz.

38. Kişisel marka: Kişisel bir marka oluşturabilecek ve bunun gelişimi için çalışabileceksiniz.

39. Daha fazla yaratıcılık: Kendi çözümlerinizi ve fırsatlarınızı yine kendiniz yaratacaksınız.

40. Örnek olmak: Diğer insanları etkileyecek onları umutlandıracak, yüreklendireceksiniz.

41. Masraflardan kurtulmak: Gerektiğinde evinize daha yakın bir ofis tutabilir ve işleriniz buradan yürüterek masrafınızı azaltabilirsiniz. Ofisinizde kullandığınız elektronik cihazlar ve sistemler hatta çalışma düzeni bile sizin emrinize amade.

42. İşiniz güvende: Herhangi bir kovulma ya da işten çıkarma durumuna maruz kalma ihtimaliniz yoktur.

43. Gurur: Yaptığınız işlerle ve başarılarınızla gurur içinde yürüyeceksiniz.

44. Hayallerinize kavuşun: Herkesin bir hayali ve isteği vardır. Artık bunlara ulaşmak tamamen sizin ellerinizde olacak.

45. Başarısızlık tecrübesi: Kaybettiğinizde bile kazanan aslında sizsiniz. Bir işte başarısız olduysanız umutsuzluğa kapılmayın. Ders çıkarın ve bu tecrübenin sizi doğru yerlere getirmesine olanak tanıyın.

46. Anlatacak hikayeniz olsun: Yaşlanıp arkaya baktığınızda torunlarınıza anlatacak hikayeleriniz olacaktır bolca.

47. Miras: Çocuklarınıza ya torunlarınıza bırakabileceğiniz harika bir işiniz olabilir. Bu da adınızı sonsuza kadar yaşatacak birşeydir.

48. Dünyayı değiştirin: Fikirleriniz, yenilikleriniz, çalışanların, müşterilerin, iş ilişkisinde bulunduğunuz insanların hayatlarını değiştirmek, yeni ufuklar açmak, dünyayı değiştirmektir.

49. Kaynaklar sınırsız: Özellikle internet sayesinde artık istediğiniz her türlü kaynağa oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz.

50. Sizi durduracak bir şey yok: Risklerden korkmayın. Risk olmadan hayat olmazdı. Girşimci olmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, gidip bunu hayata geçirin.

Kendi işini kurmak isteyenler umuyoruz ki Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Neden adlı yazımız sizi iş kurmanız için cesaretlendirecektir. Bu yazımızı iş kurmak isteyen girişimciler ile paylaşarak sizlerde arkadaşlarınıza cesaret verebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın