th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> İş Kurmak İsteyenler İçin Destekler - Girişimci Fikir
Loading...

İş Kurmak İsteyenler İçin Destekler

Yeni İş Kuranlara Kredi Desteği

Devlet tarafından yeni bir iş kuran girişimcilere özel hibe ve faizsiz kredi desteklerinin verildiğini ve şartları sağlayan herkesin bu desteklerden kolaylıkla yararlanabildiğinden artık herkes haberdar olmuştur. Kosgeb destekleri olarak geri ödemesiz hibe ve faizsiz krediler girişimcilerin iş hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla yen bir iş fikrini hayata geçirmeleri amacıyla verilmektedir. Kosgeb genç girişimcileri 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz krediler ile desteklemeye devam etmektedir. Kurulduğu ilk günden bu yana girişimcileri bu konuda destekleyen Kosgeb kurumdan yeni iş kuranlar hibe ve faizsiz kredileri alabilirler.

İş Kurma Kredisi Devletten

Devletimiz iş kurmak isteyen girişimcilerin Kosgeb kurumu aracılığıyla toplamda 150 bin lira hibe destekleri ile yanında olmaktadır. Yeni bir iş kurmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB ‘den  işletmeleri için gerekli ve ihtiyacı olan bütün gereksinimlerini verilen hibe ve faizsiz kredi destekleri ile giderebilirler. Kosgeb kurumunun yanında yeni iş kurmak isteyenlere ilk 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli krediler veren bankalar olan Akbank ve devlet kamu bankası olarak Halkbank iş kurma kredisi alarak işletmelerini açabilirler.

Kosgeb İş Kurana Devlet Desteği Nasıl Alınır

2017  yılında da iş kurmak isteyen girişimcilere Kosgeb destekte bulunmaya devam edecektir. Ülke ekonomisinin canlandırılması amacıyla iş kurmak isteyen girişimcilere sağlanan 150 bin lira iş kurma devlet desteği Kosgeb’ ten nasıl alınır şartları nelerdir isterseniz şartlarına yeniden göz atalım

Kosgeb 18- 29 yaş aralığındaki TC vatandaşı olan ve iş kurmak isteyen girişimcilere genç girişimci destek programı kapsamında destek vermektedir.

İş Kurana Devlet Desteği Şartları

Bu destekten yararlanabilmek için Kosgeb kurumunun istediği bazı özel şartların yerine getirilmesi gereklidir. Kosgeb tarafından genç girişimcilere verilecek olan destekleri alabilmek için girişimcilerin mutlaka Kosgeb kurumuna şahsen başvuru yapmaları ve uygulamalı girişimcilik eğitimine başvuru yapmaları gereklidir Kosgeb ve İşkur tarafından 32 saatlik düzenlenen Kosgeb kursuna katılarak kursu başarılı bir şekilde tamamlayıp girişimci sertifikasına sahip olunması gereklidir. Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler kursta öğrendikleri bilgiler ışığında iş planı projesi oluşturup bu iş fikrini Kosgeb yetkililerine onaylatması gerekmektedir. İş planı onaylanan işletme sahiplerine kuruluş dönemi desteği olarak 50 bin lira hibe desteği verilmektedir. Bu destek için de işletmenin açılmış olması ve işyerini Kosgeb Veri Tabanına kayıt ettirmek gereklidir. Kosgeb veri tabanına kayıt olan işyeri sahipleri ayrıca Kobi beyannamesi de doldurması gereklidir. Kosgeb kobi bilgi dökümanının çıktısını alarak, sertifika, iş planı gibi gerekli evrakları temin eden girişimciler Kosgeb hibeleri alarak işletme kuruluş dönemi için gerekli ekipman demirbaş alımlarını bu hibeler ile yapabilirler. Bu şekilde geri ödemesiz hibe desteklerinden yararlanarak sizde işletmeniz için gerekli demirbaş ekipman alımlarını bu hibeler ile yapabilirsiniz.

Yeni İş Kuranlara Devlet Desteği Veriliyor!

Yeni İş Kuranlara Devlet Desteği Veriliyor!

İş Kuranlara Faizsiz Kredi

Kosgeb tarafından iş kuranlara verilen hibe desteğinin yanında işini büyütmek için iş projesi oluşturan işletme sahiplerine işyerlerini büyütmek amacıyla 100 bin lira faizsiz kredi destekleri verilmektedir. İşletmesinde faaliyetlerini 1 yıl boyunca gerçekleştiren işyeri sahipleri Halkbankası gibi Kosgeb ile anlaşmalı olan bankalara Kosgeb tarafından kabul gören iş projesi ile başvuru yaparak yeni iş kurana kredi desteklerini alabilirler.

Yeni İş Kurana Kosgeb’den 50 bin TL Hibe

Yeni iş kurmayı düşünen girişimcilere Kosgeb şartlarını sağlamaları halinde 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi destekleri 2017 yılında da verilmeye devam edilecektir. Bu nedenle sizde 2017 yılında yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız Kosgeb desteklerine başvuru yaparak işletmenizin kuruluş giderlerini verilen hibeler ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca devlet tarafından girişimcileri destekten banka Halk bankasından 50 bin lira tutarında genç girişimci,  75 bin liralık kredi olarak cesur girişimci, 30 bin lira kredi olarak usta girişimci ve 75 bin lira kredi olarak da mucit girişimci desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Halk Bankası Cesur Girişimci Kredi Desteği

Kamu bankalarından olan Halk Bankası 2017 yılında iş kurmak isteyen ve girişimcilik faaliyetinde bulunmak isteyen 36 yaşından gün almayan Cesur girişimcilere özel 75.000 TL kredi veriyor. Okulda okudukları branşın üzerinde iş kurmak isteyen girişimciler 12 ay geri ödemesiz, 48 ay eşit taksit imkanları ile 75 bin lira kredi desteği veren Halk Bankasından sizde açacağınız işyeriniz için banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomalar Üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması üzerine iş yeri açmayı isteyenler en az 24 aylık bir de tecrübesi olanlar Halk Bankasına giderek müracaatlarını hemen yapabilirler.

Halkbank Usta Girişimcilere Kredi Desteği

Halk Bankası Usta girişimcilere özel 30 bin lira kredi olanağı sunmaktadır. Okur yazar olan ve 60 ay ustalık gösterdiği alanda çalıştığını ispatlayan usta girişimcilere 30 bin lira kredi imkanı sunan bankadan 30 yaşını aşmamış olan ustalarımız ilk yıl geri ödemesiz olarak verilen 30 bin lira krediden yararlanabilirler.  Ayrıca Halkbank Tubitak ve benzeri kurumlardan hibe almaya hak kazanan yeni bir buluşa imza atan ve patent hakkını alan mucitlere 75 bin liraya kadar kredi veriyor..

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın