th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> Girişimcilerin Okuması Gereken 10 Kitap - Girişimci Fikir
Loading...

Girişimcilerin Okuması Gereken 10 Kitap

Kişisel gelişiminize katkıda bulunmak ve girişimcilik vasfınıza büyük artılar katmak istiyorsanız bu kitapları mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

1-Neden Satın Alırız? – Paco Underhill
Underhill bu kitabında müşteriyi içeri neyin çekebileceğinin yollarını ve aynı zamanda da satın almadan gitmelerine de neyin sebep olabileceğini derinlemesine anlatıyor. Oldukça faydalı bir kitap.

2-Mor İnek – Seth Godin
Godin yaptığınız işlerin kalitesinden ziyade asıl önemli olanın ”Fark Yaratmak” üzerine olduğunu anlatıyor. Monotonlaşan sistemin
arklı bir parçası olduğunuzda nasıl batmadan işin içinden başarı ile sıyrılacağınızı çok eğlenceli bir dille anlatıyor.

3- Yalın Yeni Girişim – Eric Ries
Eris Ries bu kitabında son dönemlerde çok konuşulan Lean Startup akımının bütün detaylarını anlatıyor.

4- Uzmanından SEO – Kaan Gülten
Özellikle dijital alandaki girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri. Rakiplerinizden sıyrılarak sitenizi en bilinir hale nasıl getirebilirsiniz, nasıl verimliliğini yükseltebilirsiniz hepsi bu kitapta yer almaktadır. Ayrıca bu kitap alanında en çok satan kitap ünvanını da almıştır.

5- 100 $’lık Başlangıç – Chris Guillebeau
Chris Guillebeau bu kitabında, bütçenizi bitirmeden nasıl başarılı bir girişimci olursunuz çok güzel özetliyor.

6- Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill
Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmıştır. Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda büyük bir tecrübe kazanacaksınız.

7- Zengin Baba Yoksul Baba – Robert T. Kiyosaki & Sharon L. Lechter
Robert’ın giriş kısmında “İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşurken neden okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmezler. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler.” cümlesini kurduğu mükemmel kitaptır. Bakış açınızı değiştirebilecek çok yararlı bir kitap olduğundan şüpheniz olmasın.

8- Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie
Dale Carnegie bu kitabında geçerliliği zamanla kanıtlanmış, yıllarca iş hayatında ve gündelik hayatta insanları başarıya ulaşmalarını sağlamış çok önemli bilgiler bulunmaktadır. Kitapta en göze çarpan sözlerden biri de “Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!”.

9- Sil Baştan – David H. Hansson, Jason Fried
“Bu, farklı türden okuyucular için yazılmış farklı bir iş kitabı – bir şirket kurmayı aklının ucundan bile geçirmemiş olanlardan tutun da, hâlihazırdaki başarılı şirket sahiplerine kadar.” Bu kitapta büyük ve küçük ölçekli girişimciler, yaratıcılar, yaşamlarını şirketlerine adayanlar ve hatta şirket kurmay hiç düşünmemiş olanlar için bile çok önemli bilgiler bulunmaktadır.

10- Bilinmeyen Bilişim – Benan Kahraman
Bilişim, Kişisel Gelişim ve Girişimcilik kitabı olan Bilinmeyen Bilişim, 7 ‘den 70 ‘e hitap edecek şekilde eğlenceli, anlaşılabilir ve güncel anlatım diline sahip. İçerisinde bilişim alanında çalışmaktan, bilişim alanından bir iş kurmaya, kişisel olarak başarılı olmaktan, girişiminizi başarıya ulaştırmaya kadar pek çok konu bulunuyor. Bilişim, kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarından en azından biriyle ilgilenen herkesin mutlaka sahip olması gereken kitaplar arasında.
Bilişim Kişisel Gelişim ve Girişimcilik Kitabı

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın