th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> E-Ticaretin Avantajları getirdiği kolaylıklar - Girişimci Fikir
Loading...

E-Ticaretin Avantajları getirdiği kolaylıklar

Günümüzde farklı iş kolları bulunmaktadır. İnternetin gelişmesi ve her alanda kullanılmaya başlaması ile yeni iş kolları da oluşmaya başlamıştır. E-ticaret üzerinden alışveriş yapma oranı Türkiye’de giderek artıyor.

Girişimcileri cezbeden bu alan kar marjı açısından da oldukça tatmin edici olarak yer alıyor. Sizde bu işi yaparak yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca fazla bir maliyet de gerektirmiyor. Doğru hamleleri yaparsanız başarı sağlayabilirsiniz. E ticarette başarılı olmak için satış yapacağınız ürünleri belirlemeniz gerekiyor. Bunun için toptan satış yapan noktaları gezebilir ve ilginç gördüğünüz ürünlerin resimlerini firma sahibinden isteyebilirsiniz. Daha sonra fiyat bilgileri ile birlikte herkesin tercih ettiği alışveriş sitesine yükleyebilirsiniz. Sürekli Gelir İmkanı E-ticaret ortamında bir anda tüm Türkiye’ye hitap edebilirsiniz. Buda müşteri beklemenize gerek kalmadan ürünleriniz hızlı bir şekilde satılabilir. En çok tercih edilen alışveriş sitelerine satmak istediğiniz ürünleri yükledikten sonra satışlarınız başlayacaktır. Satış olduğunda ürünü gidip firmadan temin edebilir ve güzel bir şekilde paketleyerek müşterinize gönderebilirsiniz. Bu işi evinizden de yapabilirsiniz. Herhangi bir stok tutmadan evinizden sürekli yaparak gelir elde edebilirsiniz. Alışveriş siteleri üzerinden satış yapacağınız zaman satış üzerinden komisyon ödersiniz. Tamamen güvenilir olan bu yapı sayesinde sürekli ve yüksek gelir elde etmeyi başarabilirsiniz. Yapmanız Gereken Adımlar • Öncelikle satacağınız ürünleri belirleyin. • Daha sonra en çok tercih edilen sitelere ürünlerinizi yükleyin. • Satış olduktan sonra ilgili ürünü firmadan temin edin. • Kargo yaparak alıcıya gönderin. Sitelere ne kadar ürün yüklerseniz o kadar çok satış olacaktır. Yükleme işleminde resmin kalitesine dikkat edin ve ürünün özelliklerini ayrıntılı olarak anlatın. Bu şekilde yaptığınız zaman satış olacaktır. Ürün satışı olduktan sonra müşterilerinizden ürün ve hizmet için yorum yapmalarını da isteyebilirsiniz. Buda size artı bir değer katacaktır. Bu işi düzenli olarak yaptığınızda kısa süre içerisinde büyüme gösterebilirsiniz. Bu işi daha ileri seviyeye taşımak isterseniz de devlet desteklerinden yararlanarak başlayabilirsiniz. Profesyonel bir e ticaret sitesi kurabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle evden başlamak ve büyümek en iyi hareket olacaktır.

Artık internet sadece hızlı değil, aynı zamanda eskisine göre oldukça ucuz. Daha önceleri bir e-posta göndermek için dahi gönderim süresi ve veri miktarına göre değişim gösteren, ancak yine de pahalı sayılan ücretler ödenirken, bugün artık her saniye internette olmamızı sağlayan, yüksek kotalarda ve hatta sınırsız miktardaki internet paketleri ile her zaman internette olmak mümkün. Eğer sizin de e-ticaret sitenizin yazılımı ve teknik altyapısı güçlüyse, müşterilerinize aralıksız satış imkanı sunabilirsiniz. Online mağazalardan alışveriş yapmanın en büyük kolaylığı, ürünün hızlı bir şekilde satın alınması ve müşteriye hiç bir zahmet vermeksizin ayağına kadar ulaştırılmasıdır. Bu sebeple internet kullanıcıları günün herhangi bir saatinde, aklına takılan ya da internette gördüğü bir ürünü satın almak isteyebilir. Düşük bütçe ile yüksek kazanç    Online mağaza açmak için çok yüksek ücretler ödemeniz gerekmiyor. İnternette bulabileceğiniz pek çok hazır e-ticaret script’i bulunuyor. Genellikle açık kaynak olarak bulunabilen bu hazır e-ticaret paketlerisayesinde kendi online mağazanızı rahatlıkla açabilirsiniz. Ancak bu çözümleri kullanmanız halinde, teknik anlamda yanlız kalacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Ücretli hazır e-ticaret paketlerini kullanmanız halinde ise 7/24 teknik destek alabilirsiniz. Bunun dışında, profesyonel tasarımcılar sayesinde, e-ticaret sitenizi kendi dilediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Üstelik tüm bunların olabilmesi için de çok fazla bütçe ayırmanız gerekmiyor.

E-ticaret sitesi açarak, fiziki bir mağaza işlettiğiniz zaman ödemeniz gereken mekan kirası ve elektrik, su, doğalgaz vb. yüksek faturalardan da kaçınmış olursunuz. Ayrıca fiziki mağazada görev yapmakta olan çalışanlarınızın maaşları ve onların sigortalarını ödemek de bir başka yüklü masraf. İnternet sitesi açarak, her ne kadar zor olsa da tek başınıza dahi işletmenizi yönetebilirsiniz. İlk kez ticaret yapacak olanlar, genç girişimciler için bu anlamda e-ticaret sitesi açmanın çok daha kolay, ucuz ve başarı odaklı olduğunu söylemek mümkün.

  • Firmanın İnternet üzerinden müşterilerine ulaşabileceği 7/24 açık bir şubesi yani online dükkanı olur.
  • Elektronik ortamda alışveriş süreci hızlı gerçekleştiğinden zamandan tasarruf sağlanır.
  • İnternet ortamında ürün çeşitliliği için mekan sıkıntısı olmadığından, müşteriye daha fazla ürün çeşidi sunulabilir.
  • Müşteri kısa süre içinde pek çok ürünü inceleyebilir. Ürün kıyaslama imkanları daha geniştir.
  • Müşteri açısından sanal ortamında birden fazla alışveriş yapabileceği firma olduğundan rekabet nedeniyle düşük fiyata ürün alabilir.
  • Stok, ürün maliyeti, iş gücü, dükkan giderleri reel bir mağazaya oranla çok daha düşüktür.
  • Klasik bir mağaza sadece bulunduğu bölge içindeki müşteri potansiyeline hitap eder. Oysa e-ticaret firmaları için böyle bir sınırlandırma söz konusu değildir.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın