th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> BUKOLİ NEDEN KAPANDI - Girişimci Fikir
Loading...

BUKOLİ NEDEN KAPANDI

Kapanmasına en çok üzülen ve şaşıran kişilerden biri olarak bukolinin  kuruluş ve kapanış hikayesini kısaca yazmaya çalıştım keyifli okumalar. Borusan tarafından oluşturulan Bukoli, kargo sistemine ilginç bir alternatif geliştiriyordu. İnsanların kargoyu beklemesine son vermek amacıyla oluşan sistem seçili noktaları kargo teslim merkezi haline getiriyordu. Böylece müşteriler kargolarını anlaşmalı noktalardan herhangi bir saate bağımlı kalmadan kolayca alabiliyorlardı.

İstanbul’u kapsayan bir ağ oluşturan Bukoli’nin kapanması için ortaya sürülen sebepse pazarın durumu oldu. Bukoli, internet alışverişlerine özel geliştirilen teslimat girişimi olarak kuruldu. İlk etapta, mahalle esnafını kargo teslim alma noktası alarak kullanan girişim, son dönemde kendine ait Bukoli teslimat kutuları/noktaları da açmaya başlamıştı. Borusan Holding, şimdiye dek İstanbul’un tamamını kapsayan hizmet ağı kurmuştu. Bukoli’nin geçen hafta kapanan Markafoni ile ürünlerin teslimatı konusunda bir iş birliği yaptığını ve aynı gün ürün teslimatı sunmak gibi bir adım attığını da paylaşmadan geçmeyelim.

Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.

Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.

Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.

Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

BUKOLİ ile ilgili görsel sonucu

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın