th, user-scalable=no, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, minimum-scale=1.0"> BAŞARILI GİRİŞİMCİLİK ÖRNEKLERİ - Girişimci Fikir
Loading...

BAŞARILI GİRİŞİMCİLİK ÖRNEKLERİ

1 Genç 1 Gelecek

Türkiye’de gerçekleştirmek istedikleri hayalleri/ulaşmak istedikleri hedefleri olan liseli öğrenciler ile üniversiteli deneyimli öğrencileri bir araya getiren girişim.

1 Genç 1 Gelecek⇒

Beesportive

Hepimizin problemlerinden biri olan spor için motivasyon eksikliğinin ve hareketsizlik yüzünden oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmek için kurulmuş, spor yapanları bir araya getirmeyi hedefleyen bir platform. Platform üzerinden kendi ilgi alanınıza ve seviyenize uygun sporcularla bir araya gelebiliyorsunuz.

Beesportive⇒

Çöp(m)adam

Çöp(m)adam; kadınların atık malzemelerden yaratıcı ve sürdürülebilir ürünler ürettip, ürünlerin satışa sunulmasını sağlayan bir platform. Kadınlara istihdam yaratması ve geri dönüşüme katkıda bulunmasıyla sosyal bir girişim olarak ön plandadır.

Çöp(m)adam⇒

Evreka

Evreka, atık toplama sistemleri için daha az maliyetli, daha çevreci ve iyi hizmet garantisiyle çözümler üreten bir iOT girişimi.

Evreka⇒

Garaj

Bir grup Boğaziçili gencin hackerspace olarak başlattığı Garaj, merak eden öğrenciler ile startuplar arasında köprü görevi gorüyor. Ekip, üreten ve paylaşan yeteneklere dokunarak, gençleri yeni teknolojilere ve yeni ekonomilere entegre etmek istiyor.

Garaj⇒

Givin

Kendisin kısaca “Modern Kahramanlar Topluluğu” olarak tanımlayan Givin, kullanmadığınız ama kullanılabilir eşyalarınızı sivil toplum kuruluşlarının projelerine fon yaratmak için satmanızı sağlayan sosyal etki odaklı bir pazaryeri uygulaması. Givin’le siz de kullanmadığınız eşyaları satışa çıkararak ya da hoşunuza giden bir şeyleri satın alarak eğitime destek olabilirsiniz.

Givin⇒

Kodluyoruz

Kodluyoruz, kâr amacı gütmeyen sosyal girişimler arasında. Kodluyoruz, Türkiye’nin her yerinden gençlere kod okuryazarlığını yaymayı amaçlıyor.

Kodluyoruz⇒

Misface

Mentorları arasında olduğum  Misface, üniversite öğrencilerinin, alanlarında uzman kişilerden ücretsiz mentorluk desteği alabildikleri bir platform.

Otsimo

Avrupa’nın en iyi ve Dünya’nın 4. en iyi sosyal girişimi seçilen Otsimo, otizmli çocuklar için ücretsiz eğitimler sunan bir platform. Otizmli çocukların öğrenme kabiliyetini arttırmayı amaçlayan Otsimo, eğitsel oyunlar içeren bir aile-çocuk uygulaması.

Otsimo⇒

WeWalk

Görme engellilerin hayatında bir fark yaratmak amacıyla geliştirilmiş akıllı, ergonomik, güvenilir ve anlaşılır bir baston üreten girişim.

WeWalk⇒

Bunları da beğenebilirsin

Yorum yok

Cevap bırakın